Audi

Audi Ve BMW Arasındaki Ezeli Yarış

Pazarlama sektöründe yenilenmeler yapılmadan önce reklamlarda markalar birbirlerine marka adı kullanarak sataşabiliyordu. Audi ve BMW arasındaki rekabet eskilere dayanıyor. İki marka arasında oldukça sert geçen karşılıklı reklam atışmaları olmuş. Bu gün bu rekabetin oldukça yumuşak olduğunu söyleyebiliriz.

Örneğin BMW markası Audi araca binerseniz işte böyle kaza yaparsınız gibi bir reklam yapıyor. Bunun karşılığında Audi de kaza yapmış bir BMW araç göstererek Audi’ye binseydiniz bu olmadı gibi bir reklam yapıyor. Aradaki atışmalar oldukça sert geçiyor.

Marka Reklam Kuralları Değişiyor

Bu ezeli rekabetin yarattığı çekişme reklam standartlarının değişmesine neden oluyor. Belli bir tarihten sonra bir marka başka bir markanın adını kullanarak ya da ona atıfta bulunarak reklam yapamıyor. Audi ve BMW arasındaki ezeli yarış bu gün de devam ediyor.

İki markanın da tutkunları oldukça fazla. Ancak bu gün otomobil sektöründe bu kadar tanınmalarının en önemli nedeni de geçmişte birbiriyle yarışırken yaptıkları reklamlar. Audi mi BMW mi sorusu geçmişten bu güne değişmeden sorulmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir