Audi TT-RS Plus artık daha güçlü

Audi TT-RS Plus Audi’nin yeni piyasaya sürdüğü model. Audi taraftarları bunu bir yenilik olarak görmeli. Çünkü geçtiğimiz Audi modelleri içinde güç bakımından RS versiyonlara öncelik tanınmıştı. Bu yeni model de TT kullanılmış olması da bir gösterge olmalı. Bilindiği üzere R8 ortaya ilk piyasaya sürüldüğünde TT’nin pabucu dama atılmıştı. TT’nin fiyatları R8E göre daha uygun olsa da işn içine güç de girince R8 modelleri daha çok tercih edilmişti.
Yeni Audi TT Plus 2.5 litrelik 360 beygir gücünde, 465 Nm tork üretebilen motora sahip. Dört tekerden çekiş sistemi ile 6 ileri manuel şanzumana sahip. Bu şanzumana ek olarak 7 ileri S Tronic şanzıman opsiyonel olarak sunulmakta.
Coupe ve Roadster kasa seçenekleri ile satışa sunulacak olan yeni Audi TT-Plus’un en hızlısı S Tronic şanzumanlı Coupe modeli, bu model 0-100km/s hıza 4.1 saniyede erişirken hızlanması en yavaş olan model olan manuel şanzumanlı Roadster 0-100km/s hıza 4.4 saniyede erişiyor. Tüm modeller maksimumda 280 km/s hızda sabit göstergeyle sınırlandırılmış. Aracın fiyatları 60.650 Euro ile 65.650 Euro arasında değişiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.