Audi A3 podyuma çıktı

Audi’nin en çok kullanılan modellerinden A3 imaj değiştiriyor. A3’ün temelini ise tanıdık bir isim; Volkswagen Golf oluşturacak. A3’ün yeni fotoğrafları Audi hayranları tarafından internette dolaştırılmaya başladı bile.

A3’ün tasarımında yine bir Alman esintisi görüyoruz: Tutuculuk! Soğuk hava rüzgarları estiren yeni model A3’le Audi ilk kez sesan bir modelle karşımıza çıkacak.
Fotoğrafları internete sızan ilk versiyon 3 kapılı hatchback. Model ilk bakışta bir Audi görünümünden epey uzak. Önden bakıldığında küçük bir A6’yı andıran araç arkadan bakıldığında ise A1’i hatırlatıyor. Eski nesilden daha köşeli hatlara sahip olduğunu gözlemelek mümkün. Yan aynaları kapıların üst kısmına alınmış.
İç mekanında da biraderi A1′den esinlenildiği fark edilen A3′ün orta konsolunun alt kısmında büyük bir boşluk bulunurken MMI kontrolleri vites kolu arkasına yerleştirilmiş.
Motor seçenekleri henüz kesinleşmeyen otomobilin ilk etapta hacimleri 1.2 ile 2 litre arasında değişen benzinli ve Diesel ünitelere sahip olacağı tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.