Otomobil

Audi A1

Üretildiği günden bu yana yalnızca 3 kapılı olarak satışa sunulan Audi1, artık 5 kapılı Sportback versiyonuyla da kullanıcı kitlesini artırıyor. Küçük sınıf kategorisinin ender sayıdaki premium üyelerinden Audi A1, 5 kapılı yeni versiyonuyla Türkiye’de de satışa sunuldu.

Audi1’e yeni eklenen kapılara rağmen aracın 3.95 metrelik uzunluğu ve 270 litrelik bagaj hacminde herhangi bir değişiklik olmadı. Audi1, 1.2 litrelik 86 HP, 1.4 litrelik 122 HP ve 1.4 litrelik 185 HP olmak üzere üç benzinli, 1.6 litrelik 90 HP’lik dizel olmak üzere toplam dört farklı motor alternatifiyle sunuldu. Bu seçeneklerden yalnızca 86 HP’lik sistem manuel şanzımana sahip. Diğer ünitelerde ise S Tronic otomatik şanzıman standart olarak veriliyor.

Araca eklenen arka kapılar yukarıda bahsettiğimiz gibi aracın boyutunda herhangi bir değişiklik yapmamış. Ancak kullanım olarak bir hayli pratik hale gelmiş. A1 Sportback’in arka tasarımı diğer modellere göre çok daha dengeli. Aracın arka koltukları standart olarak 2 kişilik. Ancak dilerseniz fiyat farkı ödemeksizin 3 kişilik bir arka koltuk sistemi de ekletebilirsiniz.

Audi A1’in fiyatları ise 22.388 ile 31.350 Euro arasında değişiyor.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir