Alfa RomeoOtomobil fiyatları

Alfa Romeo 4C Fiyat ve Özellikleri

Geride bıraktığımız Cenevre Otomobil Fuarında dünya lansmanı gerçekleştirilmiş olan Alfa Romeo 4C için tüm dünyanın büyük bir ilgisi bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde talep alımına başlanan otomobilden Türkiye’ye sadece 3 tane geldiği de açıklandı. Fiat’ın en iyi otomobillerinden biri olan Alfa Romeo 8C Competizione’ın üst modeli olarak sayabileceğimiz Alfa Romeo 4C fiyatı ile biraz göz korkutsa da hem teknik özellikleriyle hem de tasarımıyla hakkını veriyor. Otomobilin motoru ortadan ve ultra hafif teknolojiye sahip, bunun yanı sıra turbo şarja sahip olduğunu da vermiş olduğumuz bilgiler arasına ekleyelim.

1750cc’lik 4 silindirli motor ile satışa sunulan Alfa Romeo 4C, 240 beygir ile maksimum 250 km/s hıza ulaşabilirken, 0-100 km/s hızlanmasını ise 4.5 saniyede tamamlıyor.

Başarısız satış rakamları nedeniyle yıllık üretimini 30.000 ünite azaltarak 102 bine indiren İtalyan otomobil üreticisi, Alfa Romeo 4C modelini ise Avrupa’da 60 bin Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. Maserati’nin Modena kentinde bulunan fabrikasında üretilen Alfa Romeo 4C modeli Türkiye’ye bu yıl içinde 3 adet ithal edilecek.

Tanıtıma özel 1000 araçla sınırlı özel bir 4C serisi sunacak olan Alfa Romeo bu modelde Alfa Kırmızısı, Rosso Competizione ve Madreperla Beyazı olmak üzere yalnızca 3 renk seçeneği sunacak. Bu özel seride karbon fiber rüzgarlık ve ayna kapakları ile özel üretim döküm jantlar yer alacak. Ayrıca her aracın özel seri numarası bulunacak.

Bu 1000 araçlık özel seriden 400 araç Avrupa, Ortadoğu ve Afrika için, 500 adet Kuzey ve Güney Amerika için, 100 adet ise diğer bölgeler için ayrılacak.

Alfa Romeo 4C

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir