Haberler

2019’un En Çok Satan Araba Modelleri

Her yıl satın alınan araçların sayısı birbirinden farklılık gösterir. Bu noktada araştırma yapmak, otomobil almak isteyenlerin doğru seçimler yapabilmeleri açısından önem taşır. Otomotiv Distrübütörler Derneği tarafından yapılan araştırmalar sonucunda 2019 yılı başlarında araç satışları yaklaşık olarak %44 oranında düşmüştür.

Lüks ve pahalı arabaları sevenler açısından 2019 ile birlikte en çok talep gören araç Bentley olarak karşımıza çıkar. Her yıl özel olarak üretilen araçlardan içinde bulunduğumuz sene toplamda 4 adet satış yapılmıştır. Lamborgini ve Aston Martini de yine aynı şekilde yüksek fiyatlı araç araştırmasında olanlar için doğru bir seçenektir.

Yukarıda belirtilen global ya da uluslar arası markaların dışında Volkswogen, Ford ve Renault yıl içerisinde yaklaşık olarak 19 bin adet satış yapmıştır. Son derece sağlam ve popüler markalar olduğu için her yıl daha fazla talep görürler.

Fiat markası ise popüler araç modelleri arasında ilk sırada yer alır. Yılın ilk 6 ayı içerisinde satış yaptığı araba sayısı ortalama 29 bin olarak belirlenmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir