Tata

2015 Tata Bolt Fiyat Listesi, Yorumları ve Özellikleri

Hint otomobil geliştiricisi Tata, Cenevre Otomobil Fuarı’nda bir sportif model tanıttı. Bu vakte dek sportif modelleriyle dikkat çekmeyi pek de başarmış olduğunu söyleyemeyeceğimiz Tata’nın bu yeni modeli gayet sağlam ve güzel gözüküyor. 2015 model Tata Bolt Sport 1.2 litre kapasiteli, 120 beygir gücünde performans sağlayan bir motora sahip. Önden çekişli olan otomobil 5 ileri manuel viteses sahip. Ayrıca Sport, Eco ve City olmak üzere üç farklı sürüş modunu da sahibine sunacak. Otomobilin bir diğer motor seçeneği de 1.3 litrelik dizel motor; bu da 75 beygirlik güç sunmakta.

Yeni Tata Bolt 3825 mm uzunluk, 1695 mm genişlik, 1562 mm yüksekliğe sahip. Aracın 2470 mm dingil mesafesi var ve yerden yüksekliği 165 mm. 44 litre yakıt tankı olan arabanın 210 litre bagaj hacmi var. Tata Bolt’ta yolcu ve sürücü olmak üzere iki SRS hava yastığı bulunuyor. Araçta sınıfında ilk olarak dokunmatik kontrollü iklimlendirme sistemi navigasyon ve eğlence sistemi sunuluyor.

Tata Bolt’un tanıtımı sağdan direksiyonlu bir model ile yapıldığından aracın ilk olarak İngiltere’de satışa çıkması bekleniyor. Avrupa pazarına ne zaman yayılacağı bilinmeyen aracın diğer ülkelerle beraber Türkiye’ye de gelmesi bekleniyor.

Markanın standındaki konsept modellerden birinin adı Hexa. MPV ile SUV karışımı olan bu araç tasarımı ile dikkat çekiyor. Konsept modelin üzerine 154 hp güç üreten 2.2 litrelik dizel bir motor yüklenmesi de aracın Amerika gibi büyük motorlara ilgi gösteren pazarları hedeflediğini gösteriyor. Daha ilginç olan diğer konsept ConnectNext modern tasarımı ile Tata markasının gelecek planları yaptığını kanıtlıyor. Ancak bu çalışma üretim bandına çıkmaktan uzak görünüyor.

Tata Bolt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir