Toyota’dan açıklama

Toyota yetkilileri, 30 temmuz 2012 tarihinde medyada yer alan kendileriyle ilgili haberlerin gerçek dışı olduğunu bildirdi.

Konuyla ilgili olarak Toyota’nın yaptığı açıklamada, üretimin başladığı günden beri üzerinden geçen 18 yılda sadece 4 adet meslek hastalığı iddiası ile aleyhlerine dava açıldığını söyledi. Ayrıca “Devam etmekte olan bu davaların 3 tanesi için Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından düzenlenen raporlarda, iddia sahiplerinin meslekte kazanma gücü kaybı yüzde sıfır “0” olarak belirlenmiş, bir başka deyişle SGK Başkanlığı da meslek hastalığı iddialarının doğru olmadığı yolunda tespitte bulunmuştur. Meslek hastalığı konusunda açılan 4’ncü ve son davada SGK Yüksek Sağlık Kurulu, davacının ilgili hastalığının mesleki olmadığına dair kararını geçtiğimiz günlerde Mahkemeye bildirmiştir.” açıklaması yapıldı.

Ayrıca diğer yapılan açıklamalarda “TOYOTA OTOMOTİV SANAYİ TÜRKİYE A.Ş. haberde belirtildiği üzere meslek hastalıkları ile ilgili hiçbir dava kaybetmemiş ve tazminat ödememiştir.” denildi.”TOYOTA OTOMOTİV SANAYİ TÜRKİYE A.Ş. olarak gerçekleri paylaşmak amacı ile fabrikamızın basın mensuplarına her zaman açık olduğunu belirtiriz.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir